Pzhgp 035 Spis oddziałów PZHGP
22

Styczeń

1 rok ago

Spis oddziałów PZHGP

Spis oddziałów PZHGP
1 vote, 8.00 avg. rating (77% score)

Masz gołębia w garści – powiadom Związek!

Gołębie są częstymi gośćmi na naszych balkonach. Oswojone z ludźmi i często dokarmiane przez osiedlowych wielbicieli ptaków, nie obawiają się przebywać w pobliżu ludzkich siedzib. Przylatują na nasze tarasy i parapety najczęściej w poszukiwaniu pokarmu, zacisznego miejsca do odpoczynku, a czasami nawet gniazdowania. Przeważnie są to osobniki dziko żyjące, których niektórzy z nas nie darzą zbyt dużą sympatią i nazywają ‚latającymi szczurami”.
Może się jednak zdarzyć, że na twoim balkonie spotkasz prawdziwego ptasiego arystokratę – gołębia pocztowego. Poznasz go po obrączce na nodze. Wybite na niej cyfry i litery pozwolą ci ustalić z jakiego kraju – najczęściej z Polski – pochodzi schwytany ptaszek, a także jaki jest jego numer identyfikacyjny.
W takiej sytuacji powinieneś bezzwłocznie powiadomić Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych. Możesz to zrobić na stronie internetowej Związku – znajdziesz tam formularz, w którym podasz dane spisane z obrączki. Pomożesz gołębiowi bez kłopotów powrócić do jego hodowcy, a zarazem do bezpiecznego domu.

Tag:
admin Administrator