Pzhgp 0117 Pzhgp 0146 Pzhgp 035 Pzhgp 0367 Pzhgp 0368 Pzhgp 042 PZHGP Siemianowice – Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych
22

Styczeń

1 rok ago

PZHGP Siemianowice – Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych

PZHGP Siemianowice – Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych
1 vote, 10.00 avg. rating (87% score)

Polski Związek Gołębi Pocztowych

Gołąb pocztowy jest jednym z niewielu zwierząt, o których istnieniu wiemy już z podań datowanych na czasy starożytne. Protoplastą tego gatunku był gołąb skalny. Ptak ten ma zdolność powracania do swojego stałego miejsca pobytu czy też gołębnika nawet z bardzo dużych odległości. Dzięki tej umiejętnościcw czasach gdy nie bylo jeszcze internetu ani telefonów, wykorzystywany był do szybkiego przekazywania ważnych wiadomości.
Ta odmiana gołębia cieszy się szerokim uznaniem wśród sportowców zamieszkujących nasz kraj. Wielu z nich jest nawet hodowcami tych zwierząt. W Polsce od bardzo długiego okresu czasu funkcjonuje Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych. Jego głównym zadaniem jest grupowanie ludzi, którzy na co dzień zajmują się hodowlą gołębi do celów sportowych.
Zawody z ich udziałem polegają na wypuszczeniu kilkuset, a nawet kilku tysięcy ptaków z jednego miejsca oddalonego około 2000 kilometrów od ich domów. Zaobserwowano, że podczas pokonywania wymienionego dystansu potrafią lecieć z szybkością aż 80 km/h.

Tag:
admin Administrator