Pzhgp 0117 Gry planszowe dla dzieci
09

Sierpień

3 lata ago

Gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe dla dzieci
1 vote, 10.00 avg. rating (87% score)

Zalety gier planszowych

Często narzekamy, że nasze dzieci zbyt wiele godzin spędzają przed ekranem komputera czy monitora. A jednocześnie często jest tak, że sami nie mamy czasu lub pomysłu, w jaki sposób zorganizować im ten wolny czas. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem są gry planszowe.
Zalet takiej formy rozrywki jest mnóstwo. Odpowiednio dobrane gry planszowe dla dzieci to świetne narzędzie rozwoju. Pozwalają rozwijać wyobraźnię, poprawić koncentrację, uczą planowania i logicznego myślenia. Dzięki nim dziecko poznaje nowe słowa, uczy się liczyć, rozpoznaje kształty, poprawia swoją koordynację wzrokowo- ruchową. Uczy się również umiejętności społecznych: nawiązywania kontaktów, cierpliwości, dzielenia się z innymi. Młody człowiek uczy się przestrzegania reguł, zapoznaje się z zasadami rywalizacji, a przede wszystkim z zasadą fair play, poznaje radość wygrywania, ale też uczy się przyjmować porażkę.
Pamiętajmy, że gry planszowe to rozrywka nie tylko dla dzieci. Rodzice włączając się do gry mają okazję, by w ciekawy sposób spędzić z nimi czas, nawiązać lepszy kontakt czy skłonić do rozmowy, czasem także na te najtrudniejsze tematy. Pod pretekstem zabawy możemy przekazać dziecku wartości czy zasady postępowania obowiązujące w codziennym życiu. Mamy też okazję, aby zadbać o swoje szare komórki, bowiem taka aktywność intelektualna ma zbawienny wpływ na nasz mózg i pozwala na dłużej zachować sprawny umysł.
Warto więc już od najmłodszych lat pokazać dziecku alternatywę dla gier komputerowych, jaką są gry planszowe i włączyć się do gry razem z nimi.

Inne wpisy:

Tag:
admin Administrator